Jak získat peníze na maturitní ples

Uspořádání slavnostního maturitního plesu není levnou záležitostí a proto pro vás máme nějaké tipy, jakým způsobem můžete finance na uspořádání plesu sehnat a na čem se dá ušetřit.

Třídní fond - fond, do kterého studenti přispívají ideálně od prvního ročníku, případně nejpozději od konce 2. ročníku například každý měsíc 100Kč. Kdyby ve 30 členné třídě každý student přispíval měsíčně 100Kč do třídního fondu, měl by maturitní ročník k dispozici více než 100 000 jen z třídního fondu. Jedná se o dobrý způsob šetření po malých částkách, než aby ve 4. ročníku musel každý z maturantů zaplatit kolem 3 000Kč najednou, aby měli k dispozici stejnou částku.

Spojte se - na financování celého maturáku nemusíte být sami. Můžete se domluvit s dalšími třídami a veškeré náklady se díky tomu mnohonásobně zmenší. Je ale dobré mít také na paměti, že velikost sálu není neomezená a proto by tomu měl odpovídat i celkový počet maturantů.

Sponzoři - určitě má spousta maturantů známé a rodiče v lokálních firmách, které by mohly mít zájem o zviditelnění, výměnou za určitý příspěvek studentům. A nemusí se jednat pouze o peněžní dary, užitečné jsou také například ceny do tomboly, nebo určité služby (občerstvení pro hosty, tisk..). Zkuste se také zeptat předchozích maturantů na jejich sponzory, nebo se přímo ptejte v místních firmách a určitě budete příjemně překvapeni, kolik společností rádo nějakým způsobem přispěje. Díky sponzorům se dá také ušetřit na nákladech, například lze domluvit výraznou slevu na tiskařské služby výměnou za reklamu na tištěných materiálech, atd..

Tombola - jak už bylo řečeno dříve, ceny v tombole mohou z části tvořit dary od sponzorů a dále také každý z maturantů určitě doma najde nějaké úplně nové a netknuté věci, které nemá jak využít a přitom by se někomu mohli hodit. Náklady na tombolu jsou tedy téměř nulové a peníze z prodaných losů jsou čistý zisk pro maturanty.

Půlnoční noviny - pokud si maturanti dají s jejich zpracováním záležet, jedná se o krásnou památku, na které se dá navíc také vydělat trocha peněz, pokud jejich tisk zajistí nějaká sponzorská tiskárna.

Dražba nějaké velké ceny od sponzora - zpravidla se jedná o něco zajímavého či cenného, o co bude velký zájem mezi přítomnými hosty. Například se může jednat o sportovní dres místního klubu s podpisy všech hráčů..

Vstupenky - jedná se o značnou část financí, které se mohou studentům vrátit. Jsou dvě možnosti, pokud mají maturanti dostatek peněz, může být část lístků pro nejbližší rodinu zcela zdarma, nebo naopak jejich cena bude vyšší, aby se pokryly všechny náklady. Cena se většinou pohybuje od 100Kč do 250Kč a lístky se dělí na místa k sezení a stání.

Peníze na ples by měl mít na starost třídní pokladník. Mělo by se jednat o někoho spolehlivého, kdo založí v bance třídní účet, na kterém kontroluje třídní fond a další peníze na maturitní ples. Může také shromažďovat jednotlivé faktury a další důležité dokumenty.


Související články:
Co vše zařídit a na co nezapomenout při pořádání maturitního plesu
Tipy na téma maturitního plesu
Nápady na půlnoční překvapení na maturitní ples

Hledáte kapelu, moderátora, fotografa nebo zábavné a originální vystoupení pro váš maturitní ples?
Pokud ano, tak pro jejich snadné a rychlé nalezení můžete využít náš portál: