The 6 Fireballs

The 6 Fireballs

Hodnocení od klientů (0)


O nás

Kapela The Fireballs vznikla na sklonku roku 2001 v Brně. Do současnosti máme za sebou více než devět set vystoupení po České republice i v zahraničí.

Repertoár tvoří zejména skladby z období klasického rock'n'rollu s přesahem do rhythm'n'blues a jump swingu, tj. cca z let 1950-1962. Jedná se o hity, které složili a hráli Bill Haley, Chuck Berry, Fats Domino, Jerry Lee Lewis, The Jodimars, Louis Jordan, The Treniers a další, ovšem i o skladby méně známé, novější, starší a vlastní, v angličtině, v češtině i čistě instrumentální.

Důraz klademe zejména na autentický zvuk, swing, image a divokou pódiovou show. Na jevišti nechybí řada původních artefaktů z konce 50. let - účinkuje s námi sbírka originálních starých mikrofonů Shure z let 1947-1960, oválný buben Trixon Speedfire či někdy dokonce více než 50 let stará zvuková aparatura s nezbytným páskovým echem.

Současné složení kapely: Petr Pospíšil (kontrabas, zpěv, kapelník), Pavel Štursa (kytara, zpěv), Petr Janovský (tenor saxofon), Pavel Zlámal (baryton saxofon), Matěj Fouma (klavír, akordeon, zpěv) a Viktor Martinkovič (bicí).

Mohli jste nás vidět například na největším evropském RnR festivalu Summer Jamboree v Itálii, mezinárodním R'n'R & rockabilly festivalu Rumburk Rumble, jako předkapelu Jerry Lee Lewise, několikrát na TV Nova a v České televizi či jako hlavní kapelu na Boogie plese ve Vídni. V roce 2003 jsme vydali desku On Fire, v roce 2011 desku Pozdě či na knap. Od roku 2013 nás můžete vídat také pod názvem Gone Hepsville s naší vlastní hudbou - takto jste nás mohli vidět například na festivalech Rhythm Riot, Hep Cats Holiday či Shake That Boogie baby! v Anglii, Hangar Rockin' ve švýcarsku, Firebirds festivalu v Německu a mnoha dalších. Také jsme v roce 2014 vydali desku Lotsa Rhythm u anglicko-německého vydavatelství Rhythm Bomb.

V prosinci roku 2012 byla kapela The Fireballs slavnostně uvedena do Síně slávy českého Rock and rollu, čehož si vážíme o tom víc, že všichni ostatní, se kterými ji sdílíme, jsou nejméně o generaci starší.
Video:

Kategorie: Kapela
Odkud jsme: petr@fireballs.cz, Jihomoravský kraj
Email: petr@fireballs.cz
Telefon: 776326927
Web: http://www.fireballs.cz
Hodnocení: zatím nehodnoceno
Akce, na kterých hrajeme:
· Všechny druhy akcí

Kraje, ve kterých hrajeme:
· Celá ČR